Kaip pasiruošti darbo pokalbiui

Sulaukę kvietimo į darbo pokalbį dažnai asmenys sunerimsta. Ši baimė kyla iš nežinojimo, kokių klausimų gali sulaukti pokalbio metu. Vieni darbdaviai ar atrankų specialistai klausia apie darbo patirtį, o kitiems labiau rūpi būsimo darbuotojo asmeninės savybės. Tad, kaip tinkamai pasiruošti darbo pokalbiui?

PATARIMAI IEŠKANTIEMS DARBO

Virginija G.

4/17/20231 min skaitymo

Pirmas įspūdis

Nesvarbu pokalbis vyks įprastu būdu – gyvai ar vaizdo skambučiu, jam būtina pasiruošti – įvaizdis yra labai svarbu. Apranga turėtų būti formali, jokiu būdu nereikėtų dėvėti sportinio kostiumo, ar vasarinių trumpų berankovių marškinėlių. Geriausiai tiks apranga kuria eitumėte apsirengęs į darbą. Profesionali apranga darbo pokalbio metu darbdaviui rodo, jog esate atsakingas ir rimtai vertinate susitikimą.

Prisistatymas

Ruošiantis pokalbiui apgalvokite kaip save pristatysite. Darbdavys jau susipažinęs su jūsų gyvenimo aprašymu, tad dalį informacijos apie jus jau žino. Pagalvokite kaip prisistatysite, kokias asmenines savybes paminėsite. Pokalbio metu pasidalinkite darbinėmis situacijomis kuriose puikiai pasirodėte ir turite jums svarbių pasiekimų, taip pat apgalvokite atvejus kuomet darbe nesisekė ir kodėl. Jei neturite darbo patirties, prisiminkite savo stipriąsias savybes, paminėkite mokymus, kursus ar organizacijas, kuriose esate įgavę patirties naudingos jauname darbe.

Įprastai darbo pokalbiuose klausiama apie patirtį anksčiau dirbtose įmonėse, gebėjimus, todėl galima šiek tiek iš anksto pasiruošti išsamesnius atsakymus. Taip pat nepamirškite pokalbio metu palaikyti akių kontaktą, atsakyti į klausimus konkrečiai, per daug neišsiplėsti.

Motyvacija

Prieš pokalbį su darbdaviu ar atrankų specialistu pasidomėkite apie įmonę, kurioje tikitės gauti darbo pasiūlymą. Šiais laikais informaciją rasti internete nėra sudėtinga, tad nesunkiai išsiaiškinsite kuo įmonė užsiima, kokios pagrindinės įmonės veiklos, kas jos vadovas, kokia komanda.

Jei įmonės pavadinimas nėra skelbiamas – drąsiai pasiteiraukite kviečiančiojo Jus į pokalbį. Jums nereikia žinoti detalios informacijos, tačiau bent šiek tiek apie įmone sužinokite, taip parodysite savo suinteresuotumą būtent į tos įmonės siūlomą darbo poziciją.

Klausykitės ir klauskite

Susidomėjimas būsima darbo pozicija padarys teigiamą įspūdį Jūsų pašnekovui. Nebijokite klausti klausimų, kurie Jums svarbūs. Tačiau nebūkite smulkmeniškas ir kritiškas. Išsiaiškinkite detales apie būsimą darbą, parodykite, jog tikrai norite šių pareigų.

person walking holding brown leather bag
person walking holding brown leather bag